З 2014 року мешканці Дніпра та гості міста мають можливість насолоджуватися звучанням органної музики в римо-католицькому храмі святого Йосифа.
Орган – літургійний інструмент, його звуки надають церковним урочистостям особливої пишності та величності. З усіх музичних інструментів він має найширший спектр тонів: охоплює не тільки увесь діапазон людського слуху, а й відтворює звуки, що лежать за межами слухових можливостей людини.
Перший орган фірми Steinmeyer в храмі святого Йосифа був встановлений у 1907 році. Інструмент мав 2 мануали та 20 регістрів, і коштував 6400 крб. Це був останній, тобто найдосконаліший, з органів цієї фірми, які були встановлені для католицьких громад в Російські Імперії. Ще декілька органів Штайнмайера було встановлено у Харкові (1901), синагозі Одеси (1902), Кишиневі (1905), та в кірхах німецьких колоній Причорномор’я. У 1930-і роки, з приходом комуністичної влади, костел у Катеринославі було закрито. Під час німецької окупації, у 1942 році богослужіння поновлено, також відновлено зіпсований орган. У 1949 році костел був остаточно закритий, а в будівлі храму почергово були бібліотека, спортивна зала та Зональне управління спортивних лотерей. Орган фірми «Steinmeyer» за цей час зник.

У 2014 році, після реконструкції храму, встановлено прекрасний церковний орган Allen Bravura, вироблений у США. Він встановлений завдяки меценату, який захотів залишитися анонімним. Фірма Allen Organ company, заснована у 1939 році Jerome Markowitz, що працював над технологією створення ідеальної електронної копії духового органу. 

Відтоді компанія стала найкращим і найбільшим у світі виробником концертних та церковних органів. З 1937 – 1958р. у будівлі органів компанія використовувала аналогову технологію, а вже з 1971 – цифрову технологію, яка з ідеальною точністю відтворює звучання труб духового органу.
Орган має три мануали (клавіатури), 32 педальні клавіші, 38 регістрів, чотири різновиди органів: Classik Allen, Englisz Cathedral, Cavaille-Coll, Schlicker.
Ця модель характеризується багатим дизайном та чудовим звучанням. Орган Allen Bravura – це цифровий семплерний (від «sampler» – зразок) інструмент, тобто кожен звук записано на зразок звуку труби певного історичного органу. Тож завдяки цифровій технології ми можемо почути на нашому інструменті реальне звучання органу Covaille-Coll, на якому грав видатний французський композитор та органіст Сезар Франк. Неперевершена акустика храму святого Йосифа розкриває та примножує усі можливості органу. Багате звучання органу вже високо оцінили як слухачі, так і музиканти. У 2015 році відома органістка Вікторія Гамазова зіграла перший концерт на новому органі. За її словами, це один з найкращих інструментів, на якому їй доводилося грати.
Концерти органної та камерної музики відбуваються майже кожної неділі, окрім періоду Великого Посту. Кожна людина, незалежно від віросповідання, може відвідати богослужіння та концерти.

Коментарі закрито.

Розклад Богослужінь

Неділя:
8:30 – Польською мовою

10:00 – Російською мовою

12:00 – Українською мовою

18:00 – Українською мовою

Будні:
18:00 — Українською мовою

Субота
8:00 – Українською мовою

за адресою: пр. Дмитра Яворницького, 91