2_nСьогодні в нашому храмі св. Йосипа м. Дніпропетровськ відбулася значна подія – прибули та виставлені мощі блаженної Марти Вецької з громадження Дочок Милосердя св. Вікентія де Поля. Поломництво мощей бл. Марти Вецької почалося з Івано-Франківської області  м. Снятин,  де і похована Марта Вецька. Супроводжують мощі отець Віталій зі згромадження Отців Місіонерів  святого Вікендія де Поля  та сестра Марта з жіночого громадження Дочок Милосердя св. Вікентія де Поля. У нас у храмі мощі бл. Марти будуть виставлені до 16-00 години 4.06.15р. Маршрут  паломництва складається з таких міст: Маріуполь – Дніпропетровськ  –  Дніпродзержинськ – Червоноармійськ – Слов’янськ – Харків.  Приймати паломників будуть у всіх римо- та греко-католицьких парафіях.

Отець Віталій розповів про своє згромадження, якому у 2017 році буде 400 років. Утворилося воно, як Братство Милосердя від Ісуса і їх особливість полягала у тому, щоб нести милосердя,  допомогу для тих,  хто потребує найбільше  «бідним з найбідніших».

Зовсім молодою дівчиною Марта відчула покликання до такого служіння Милосердя  і було утворено жіноче згромадження безхабітових  сестер Дочок Милосердя, які жили у звичайних умовах серед людей, служачи їм у їх потребах. Сестра Марта почала своє служіння у Львові у лікарні.  Особливість сестри Марти полягала в тому, що вона хотіла бути ближче Господа, уділяючи найбільше увагу тим,  хто страждає. Простотою свого життя Вона з великою силою притягувала до себе людей різних національностей  та віросповідання. Померла сестра у віці 34 років лікуючи хворого на тиф.  У тяжкі для церкви радянські часи брати та сестри цих згромаджень виїхали з України і біля могили блаженної сестри Марти почали  збиратися люди різних конфесій молитися за її заступництво у їх потребах, відбувалися чуда сцілення, розрішення самих складних  життєвих питань.

Завдяки її хворобі та смерті Бог вчинив чудо єдності всіх Церков. І у 90-х роках сестри та брати повернулися до служіння на Україну, першою була сестра Марта, яка зараз супроводжує мощі блаженної сестри Марти.

Дякуємо Богові за їх покликання та служіння,  за можливість наблизитись у молитви за заступництвом блаженної с. Марти до Господа.

Бажаємо легкої дороги і щиро дякуємо Богу за Вашу присутність серед нас.

 

Тетяна Гаврина

Залишити відповідь

Розклад Богослужінь
від 02.06 по 25.08
Неділя:

10:00 – Українською мовою

18:00 – Українською мовою

Будні:

18:00 — Українською мовою

Субота

8:00 – Українською мовою

за адресою: пр. Дмитра Яворницького, 91