У п’ятницю, 12 червня 2020 року, нашу парафію вперше як пастир Харківсько-Запорізької дієцезії відвідав єпископ-ординарій Павло Гончарук.

На початку Служби Божої настоятель парафії, брат Марек Лісовскі, вітаючи Його Ексцеленцію, наголосив, що це є дуже важливий момент, тому що «там, де пастир, там, де єпископ, там є повнота Церкви».

Парафіяни, звертаючись із привітаннями, також подякували владиці за супровід, допомогу та слово, яке «лунало до нас в цей тяжкий час і дійсно підтримувало».

В своїй проповіді отець-єпископ зауважив, що сьогодні ми живемо у світі перенасиченому інформацією і часом, переглядаючи новини, можемо читати тільки заголовки та, маючи коротеньку інформацію, можемо думати, що все знаємо. «Так само може бути з Богом і Святим Письмом. Ця постава є дуже небезпечною, тому що між розумом і серцем є дуже велика відстань. Важливим є те, що спускається в серце. Те, що спускається в серце – це те, про що я щораз більше думаю і над чим замислююся.» Тому, пригадуючи рефрен псалма «Буду шукати Божого обличчя», владика наголосив, «що це означає постійно повертатися думкою, роздумами до Бога, до того, що Він говорить».

Розважаючи над читанням із Першої Книги Царів, коли сини Ізраїля покинули завіт із Богом, поруйнували жертовники та повбивали пророків, і здавалося, що це є цілковита трагедія і програш, Його Екселенція зауважив, що сьогодні у ЗМІ та соціальних мережах показують ті новини, які є більш атракційні та вражаючі, дивлячись також на закони, які приймаються, так само «здається, що все, кінець». А «деякі питають, який сенс боротися, кажуть, що треба дати собі спокій і перестати чинити спротив.» Владика застеріг, що можуть бути спокуси, коли видається, що все, програли, і, наводячи приклад боротьби за храм святого Йосипа в Дніпрі, зауважив, що напевно було багато тих, які казали, що це неможливо, і видавалося, що так воно і є. «Але Господь є сильний і він очікував вірності. Ілля стояв вірно, чекав на Господа і зустрів Його, та, що цікаво, отримав завдання від Господа «Іди помазуй на царя». Це що означає? Що «я далі є над світом, я далі є в цьому житті». Господь є в твоєму житті і Господь хоче бути в твоєму житті. Господь хоче підійти до тієї печери, яку він сам сотворив, в якій Він сам тебе сховав, в якій хоче Себе тобі об’явити. Тому просімо Духа Святого, щоб кожен з нас за прикладом Іллі шукав завжди Господа і вірив, що Господь є поруч, хоча може видаватися по-іншому.» – підсумував єпископ.

Проповідь владики Павла Гончарука повністю можна прослухати у записі прямої трасляції Служби Божої за посиланнями:

Коментарі закрито.