У Великий Четвер, 18 квітня 2019 року, парафіяни римо-католицького храму святого Йосипа в Дніпрі у єдності з усією Церквою переживали Літургію Господньої Вечері. 
 
Під час проповіді брат Марек Лісовські, зокрема, розважав над чіткими вказівками щодо святкування Пасхи, які у Старому Завіті були дані єврейському народові, зауваживши, що Ісус Христос стає для нас тим Агнцем, який вмирає, віддає своє життя за нас. “Кров під видом вина у Євхаристії є кров’ю, яка окроплює нас, приносить нам Спасіння. Наші вуста, наше серце стають одвірками, на яких є Кров Агнця, яка захищає нас.” – наголосив пресвітер. 
В єврейському народі під час святкування Пасхи існував звичай, коли під час вечері наймолодший повинен був допомогти помити руки усім присутнім. Проте під час Господньої Вечері Ісус Христос, який є Вчителем, найголовнішим, починає мити не руки, а ноги: “Вони є символом сорому, гріха, бруду, усього того, що хочемо сховати.” Бог хоче, щоб ми показали Йому те, чого самі боїмося – правди про нас, наготу нашого серця, наш гріх, щоб Бог міг омити його. “Бог принижує себе так низько, бажаючи забрати це в нас.” Ця подія, миття Ісусом ніг, відбувається під час кожної Євхаристії: “Коли Бог приходить, щоб омити наші серця, забрати наш гріх, все, що приносить нам сором, рабство, страх, дати нам свою благодать, воду життя, Духа Святого, свою Любов.” 
Брат Марек наголосив, що ми всі є запрошені до такої самої любові, щоб омивати ноги одне одному: “Це відбувається, коли мама омиває свою дитину, коли батько думає про свою сім’ю, з любові шукає роботу, щоб забезпечити її. У вимірі батьківщини – коли люди віддають своє життя, захищаючи нас.” Але, окрім цієї любові, в нас і навколо нас є багато егоїзму, коли нам не хочеться служити, віддавати життя, коли нам хочеться жити зручно, комфортно, у бажанні жити тільки для себе. “Тоді залишаємося в самотності, в стражданні. Юда Іскаріотський після того, що зробив, не може витримати із самим собою.” Натомість бачимо приклад апостола Петра, який дуже часто сперечається з Ісусом, майже свариться з ним, виявляє Йому свої прагнення, подекуди невірні, але “Він постійно входить в діалог з Ісусом, є у відкритості на те, щоб Ісус відповів йому, перевірив, наставив”. Це є запрошення бути тими, хто, можливо часом виражають свої різні думки, не так покірно, не завжди згідні з тим, що хоче Бог, але на кінці важливо піддатися цій дії Бога, цьому слову, щоб потім піти за Христом.” Пресвітер закликав обирати цю дорогу життя, щоб ми були світлом любові для цього світу. 
Наслідуючи Ісуса Христа, брат Марек, виконав традиційний обряд, обмивши ноги дванадцятьом чоловікам.
Після Євхаристії Пресвяті Дари було перенесено на вівтар – “темницю”, адорація при якій тривала до пізнього вечора.
 

Коментарі закрито.

Розклад Богослужінь
від 02.06 по 25.08
Неділя:

10:00 – Українською мовою

18:00 – Українською мовою

Будні:

18:00 — Українською мовою

Субота

8:00 – Українською мовою

за адресою: пр. Дмитра Яворницького, 91