Відвідай наш храм

Дорогий гостю! Можливо Ви ніколи не були у католицькому храмі, але вирішили туди зайти: виникає одвічне питання — що робити?

 1.  Кому можна зайти до храму: невіруючим, неохрещеним, нічого не знаючим про християнство, просто допитливим, протестантам, юдеям, буддистам, мусульманам, дітям, туристам. Можна фотографувати, головна умова — не заважати тим, хто молиться.

2.  Як потрапити всередину: Якщо Ви просто проходите повз, все, що Вам потрібно — відкрити двері та зайти всередину.

Якщо Ви чоловік, потрібно зняти головний убір.
Якщо Ви жінка, то Вам можна:
а) зайти до храму без хустки;
б) зайти до храму в брюках;
в) зайти до храму під час критичних днів.

Перед тим як зайти, бажано вимкнути звук мобільного телефону – це прояв поваги до місця молитви.

Храм є відкритий цілий день. По неділях у храмі є Служби Божі протягом дня, у будні – о 18:00. Є сенс прийти трохи раніше, щоб встигнути роздивитись сам храм.

В храмі проводяться концерти органної та класичної музики, котрі також можуть стати гарною можливістю оглянути церкву.

3.  Всередині храму можна спокійно та без страху роздивитися, підійти ближче до статуй та ікон. Можна присісти на лавку, помолитися. Пам’ятайте про те, що лавки в храмі призначені саме для молитви, а не просто для відпочинку. В католицьких храмах Ви можете побачити як статуї святих та картини, так і ікони. Молитва перед іконою є древньою практикою Католицької Церкви, однак, на відміну від православної традиції, ікони не прийнято вшановувати поцілунком.

4.  Всередині храму Ви можете зустріти різних людей. Можливо, багато з них, як і Ви, прийшли до храму вперше, тому якщо у Вас виникли якісь питання, простіше за все звернутися до чергового по храму, до монахинь чи до священика. Не бійтеся ставити питання.

5.  Як звертатися до людей в церкві? Безпрограшний варіант звернення до будь-якої людини: просто сказати «Доброго дня!» Якщо Ви бажаєте звернутися до монахині, можна сказати: «Доброго дня, сестро!». Якщо Ви бажаєте звернутися до священика, можна сказати «Доброго дня, брате!». Порада: якщо Ви хочете спитати священика про щось серйозне та те, що потребує часу, краще підійти до нього після закінчення літургії.

6.  Якщо Ви вирішили провести в храмі трохи більше часу, то можна залишитись на богослужіння — Месу. Оберіть собі місце на одній з лавок та залишайтесь стільки, скільки хочете. Ніхто не буде дивитись на Вас косо, якщо Ви спокійно посидите під час молитви на своєму місці; якщо виникає бажання, то можна встати чи опуститись на коліна в ті моменти, коли це роблять інші парафіяни. І знов переконливе прохання: вимикайте звук у мобільних телефонах: раптова запальна мелодія з динаміка поставить в незручне становище тільки Вас самих. В той момент, коли більшість присутніх вишукуються в чергу у напрямку до вівтаря (черга до Причастя), не піддавайтеся почуттю колективізму і продовжуйте спокійно сидіти: причащаються на Месі тільки католики.

7.  У нас існує церковна крамничка. Можна придбати як різноманітні предмети католицького вжитку (хрестики, вервички, ікони), так і літературу присвячену християнству і католицизму. Можливо, Ви знайдете для себе щось цікаве чи просто збережете приємний сувенір.

Одним словом, ознайомчий візит у католицьку церкву безпечний для здоров’я. Побачити своїми очима — означає розширити свій кругозір та відмовитися від нав’язливих міфів та стереотипів.

Римо-католицька парафія св. Йосифа Обручника: 

настоятель парафії – брат Марек Лісовскі,

тел: +38 096 927 39 70;

Ви можете також написати нам: dniprokatolik@gmail.com