Отець Яків Розенбах († 1938) на початку ХХ ст. був настоятелем римо-католицької парафії в містечку Ямбург (нині — село Дніпрове), пізніше був настоятелем настоятелем римо-католицької парафії в м. Кам’янськ (нині — Дніпродзержинськ) та м. Катеринослав (нині — Дніпропетровськ).

jakiv rozenbahНа початку 1930-х років масові гоніння на віруючих людей торкаються католиків Кам’янська. З архівних слідчих справ стало відомо про розпочате у 1929 році слідство у справі польського духовенства, за яким проходить отець Яків. Роком пізніше його засуджують на 5 років Соловецького табору. У 1937 році вирок над ним, вже як над агентом антирадянської шпигунської організації, був остаточним. Приведений у виконання в м. Орьол 10 квітня 1938 року через розстріл.

Знаходячись у концтаборі на Соловках отець Яків сказав такі слова: “Що стосується католицизму — своїх переконань я не зміню. Таким же твердим, як був до табору і ув’язнення, залишився і зараз. Ворожнечі до радянської влади я не почуваю, але підтримувати безбожжя я ніколи не міг і не зможу, не піду проти свого сумління“.

Ці слова — свідчення його сильної віри і правоти сумління, як священника і просто людини. Ми можемо пишатися, що наші парафії спираються на вірі таких чудових людей, мучеників заради Ісуса, одним з яких був отець Яків Розенбах.

У 2004 році в католицькій парафії св. Миколая в Дніпродзержинську було відкрито меморіальну дошку на вшанування пам’яті про останнього, до закриття у 1933 році, настоятеля цієї парафії — отця Якова Розенбаха.

Останнє оновлення на Вівторок, 17 травня 2011, 15:24