Синодальні зустрічі в нашій парафії

9-10 жовтня 2021 р. днем роздумів та урочистою Святою Месою Папа Франциск відкрив у Ватикані XVI Звичайну асамблею Синоду єпископів «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія».

17 жовтня розпочався дієцезіальний етап Синоду, якому в Харківсько-Запорізькій дієцезії дав початок єпископ Павло під час Святої Меси у катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Харкові.

Цей етап, важлива роль на якому відводиться мирянам, полягає в дискусіях вірян над десятьма питаннями, які надав Папа для локальних церков.

1.Товариші подорожі. (Хто належить до нашої Церкви? Хто є нашими товаришами? Хто прямує разом із нами? Хто наші товариші, також і з-поза церковної огорожі? Які особи або групи залишаються на узбіччі, як формально, так і неформально?)

2.Слухання. (Чи наша локальна Церква уміє слухати без упередження та стереотипів? Кого Церква повинна слухати? Як саме наша Церква слухає молодь, жінок, богопосвячених, відкинутих тощо.)

3.Надання голосу (Чи є у нашій локальній Церкві атмосфера, в якій ми говоримо з відвагою, вільністю, правдою і любов’ю? Чи в нашій локальній Церкві ми надаємо слово всім охочим? Як працює медійна сторона Церкви? Хто промовляє від імені Церкви?)

4.Літургійне служіння. (Чи спільна молитва, літургійні служіння надихають нас іти за Христом? Чи вони надихають на найважливіші рішення наших пастирів? Яке місце відводиться для виконання служінь лекторату та аколітату?)

5.Співвідповідальність за місію. (Як  кожен з нас реалізує місійне служіння? Як спільнота підтримує своїх членів, що служать суспільству? Як локальна Церква допомагає їм виконувати свої обов’язки у місійному дусі?)

6.Діалог у Церкві та суспільстві. (Чи є діалог у наших локальних Церквах із сусідніми дієцезіями, спільнотами Церкви, рухами Церкви, невіруючими, бідними?)

7.Діалог з іншими християнськими конфесіями. (Чи існує цей діалог та які плоди цього діалогу? Як його можна удосконалити? Які є труднощі у цьому діалозі?)

8.Влада Церкви та наша участь. (Як саме у нашій локальній Церкві визначається мета, засоби, кроки до реалізації? Як формується служіння мирян? Чи церковна влада відкрита на працю у спільноті, на питання співвідповідальності у Церкві? Чи існують консультативні інституції, які дають єпископові змогу почути представників усіх станів Церкви?)

9.Розпізнання та ухвалення рішень. (Які процедури і методи застосовуються під час вироблення рішень у локальних Церквах?)

10.Формування до синодальності. (Як саме у локальній Церкві формуються особи, які з часом займатимуть відповідальні посади в християнських спільнотах? Чи вони будуть здатні реалізувати синодальність, взаємне слухання та ведення діалогу?)

Церква прагне дати кожному можливість висловитися і бути вислуханим, зокрема і тим, хто почувається відкинутим і відсунутим на маргінес.

Синодальні зустрічі в нашій парафії, участь у яких беруть представники спільнот, рухів, богопосвячені особи, а також всі бажаючі, розпочалися 15 листопада 2021 року і триватимуть до кінця січня 2021 року.

Попри те, що зустрічі мають неформальний характер, важливу роль в них відіграє спільна молитва та літургія, слухання Слова Божого, роздумів над ним та слухання Святого Духа.

Після спільної молитви учаникам пропонуються конкретні запитання до обговорення. Кожен може вільно висловитися та поділитись своєю думкою. Колективне бачення щодо запропонованих питань записується для передання дієцезіальному координатору Синоду.

По завершенню консультацій у Харківсько-Запорізькій дієцезії координатор о.Олег Ковиньов збере інформацію про проведені дискусії та об’єднає її. На підставі синтезу думок від дієцезій координатор синодальних праць в Україні єпископ Олександр Язловецький об’єднає інформацію і передасть її до Ватикану. 

Запрошуємо всіх бажаючих парафіян, щоб обговорити питання,
запропоновані на синод. Зустрічі відбуваються щопонеділка о 19:00 в капличці на Старокозацькій.