У Дніпрі освячено пам’ятник Йоанові Павлу ІІ

У Дніпрі 20 жовтня 2019 року відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника святому Йоану Павлу ІІ. Чин освячення монументу на честь 264-го Папи Римського звершив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло.  Пам’ятник встановлено поблизу римо-католицького храму святого Йосипа. В урочистій Службі Божій та церемонії відкриття статуї святого взяли участь духовенство та вірні Римо-Католицької, Греко-Католицької та Православної Церков, радник настоятеля Української кустодії Краківської провінції Ордену Братів Менших Капуцинів брат Адам Врубель, а також віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Харкові Даріуш Козловський.

У своїй проповіді під час урочистої Служби Божої єпископ Ян Собіло роздумував над літургійними читаннями урочистості, які того дня були зосереджені на темі молитви. Прикладом того, як треба молитися, для нас є святий Йоан Павло ІІ. Його Екселенція зауважив, що Папа, маючи насичений графік і численні зустрічі, щодня знаходив час для чотирьох частин Розарію, бо «чітко знав, що його служіння, зустрічі, рішення матимуть сенс лише тоді, коли він буде в молитві». Плоди навернення, миру в серцях, які відчували люди після зустрічі з Йоаном Павлом ІІ, є плодами Святого Духа, адже «саме на молитві він отримував світло Божої мудрості й сили, і тоді йшов до людей, бо вже мав що їм дати». Єпископ заохочував брати приклад зі святого папи, адже «коли ми помолимося і силою цієї молитви щось робимо, залишається дуже глибокий слід Божої благодаті, яка вчинить так, що наші дії приноситимуть добрі плоди».

«Папа Йоан Павло ІІ — це велика милість Божа для України, — зауважив єпископ Ян, — тому що він завжди молився і з любов’ю говорив про Україну. І я впевнений, що його присутність, також через цю статую в Дніпрі, на цьому місці, допоможе нам відчути любов, яку Отець Небесний зсилає нам через небесних покровителів, особливо через святого Йоана Павла ІІ». Пам’ятник у Дніпрі встановлено завдяки добродію п.Єжи Філіпу, який повністю подбав про усі роботи з виготовлення, встановлення і освітлення монументу.