Видимий знак святого Франциска. Візитація вищими настоятелями спільноти братів-капуцинів в Дніпрі.

У п’ятницю, 9 липня 2021 року, спільноту братів-капуцинів в Дніпрі відвідав генеральний міністр Ордену Братів Менших Капуцинів брат Роберто Дженуін та генеральний радник брат Пьотр Сташінскі.

Найвищі настоятелі Ордену Капуцинів взяли участь у Службі Божій, на якій також були присутні кустош Кустодії України брат Блажей Суска, брати-капуцини з Дніпра, спільноти Францисканського Ордену Світських та Францисканської молоді, а також численні вірні.

У своїй проповіді, звертаючись до історії Йосипа Єгипетського, брат Роберто підкреслив: «Бог знає, як вести історію кожного з нас, знає, як вести кожного з нас у важких ситуаціях нашого життя. Напевно, ви прожили важкі часи і зараз досвічуєте цього, але також в інших частинах світу християни є переслідувані. Сьогодні Господь нам говорить, щоб ми ніколи не втрачали довіри до Нього».

Пригадуючи багаторічну боротьбу за храм святого Йосипа в Дніпрі, коли через вдале розташування на приміщення зазіхали приватні підприємства, а вірні довший час молилися, також під час Служби Божої, перед храмом просто неба, брат Роберто зауважив: «Це означає дуже багато. Це чудо, яке підтверджує, що навіть якщо назовні все відбувається проти Бога, проти віруючих, однак Господь веде до того, що Він запланував».

«Бог запрошує, щоб ми були вірні Йому, щоб ви, які досвідчили, що Господь у важких ситуаціях вас вів, йшли і проповідували іншим, що Господь також і інших веде до зустрічі з Ним через важкі ситуації. Часами людина може залишити своє життя так, на стороні, але Господь ніколи не залишає твоє життя та життя кожної людини обабіч себе», – підсумував проповідник.

Генеральний міністр брат Роберто вручив братам і сестрам Францисканського Ордену Світських нове ювілейне видання Регули, яке було надруковане Національною Радою ФОС в Україні з нагоди 800-річчя першої Регули «Memoriale propositi», основного документу, на підставі якого живуть світські францисканці.

Звертаючись до присутніх кустош Кустодії України Братів Менших Капуцинів брат Блажей Суска наголосив: «Наше покликання як францисканців є в кожному часі і за все прославляти Бога. Присутність нашого генерального міністра, це видимий знак святого Франциска між нами. Тому ми дуже вдячні нашому генералові та його раднику, які не побоялися труднощів, пов’язаних із пандемією, і приїхали до нас.»

У рамках візитації Кустодії України Братів Менших Капуцинів генеральний міністр брат Роберто також відідає спільноти братів в Кам’янському, Красилові, Староконстянтинові, Києві та Вінниці, де відбудеться урочисте завершення святкування 25-річчя повернення капуцинів в Україну.